60 m. aukščio radiotechniniam ryšio bokštui TARANDĖJE – NE!

Tarandės seniūnaitis

Aurelija Ragauskytė Dilkė,

2019 m. kovo 29 d., 

Remigijus Šimašius Lietuvos Respublikos Seimas Aplinkos ministerija RRT / Lietuvos Respublikos Ryšių reguliavimo tarnyba Tarandės bendruomenė Nacionalinė žemės tarnyba Vytautas Kernagis 15min DELFI.lt

Valstybė sudaro ypatingas sąlygas vystytis privačiam verslui pamindama viešą interesą?

Tarandėje Pagrandos g. Statomas UAB Bitė Lietuva ryšių bokštas – 60 m. – ypatingas statinys.
Žemės sklypo šiam ypatingam statiniui formuoti nereikia, nes užimamas plotas iki 1 aro. Kyla klausimas kaip/ir ar yra sudaryta nuomos sutartis, ir ar ji reikalinga?
Vilniaus miesto savivaldybė išduoda leidimą iškirsti 20-ies metų senumo medžius dėl trumpalaikių montavimo darbų…
Su bendruomene nei planai, nei projektas nebuvo derintas niekada. Nepaisant peticijų bei kreipimųsi į visas instancijas darbai toliau tęsiami ir gyventojų interesas nepaisoma!

Nuotraukose – ta pati vieta 2008 m., kai bokštas buvo numatytas ir 2019 m. kur matosi akivaizdžiai pasikeitusi infrastruktūra, užstatymas bei gyventojų tankis.

60 metrų Bokštas statomas realiai žmonių kiemuose. Artimiausias gyvenamas namas – 30 m. Artimiausias suformuotas sklypas – 3 m.

PADĖKIT!!! GYVENTOJAI YRA VISIŠKI SITUACIJOS ĮKAITAI!

Jonas Grigas, habilituotas fizikos mokslų daktaras, VU profesorius, aiškina, kad esantiesiems po jomis – ne, nes elektromagnetinės bangos nesklinda išilgai ašies. Nedidelis pavojus ir tiems, kurie yra už daugiau kaip 300 metrų nuo tokių antenų. Elektromagnetinės bangos pavojingesnės priešais stovinčių namų gyventojams, ypač jeigu jos pastatytos arčiau nei už 50 metrų nuo gyvenamųjų namų. Žinomas radiostezininkas Jonas Jukonis, turėdamas ne vienos pasaulio šalies mokslininkų pateiktą medžiagą šiuo klausimu, patikina, kad sveikatai šios bangos turi didžiulės įtakos.

Gal kas galite padėti? Gal minčių kokių gerų turite? Kam svarbu ir aktualu, labai prašome – pasirašykite PETICIJĄ! https://www.peticijos.lt/…/ne-radiotechninei-antenai-pagr…/…