2018 m. PROBLEMOS, SKUNDAI IR PRAŠYMAI SAVIVALDOS INSTITUCIJOMS

JAU 10 metų savivaldybės darbuotojai neįvertina/ignoroja svarbiausius ir problematiškiausius Tarandės gyventojų, 

Tarandės bendruomenės, Tarandės bendrijos ir Tarandės seniūnaičių skundai bei problemos adresuojamos Vilniaus miesto savivaldybei:

Tarandiečiai jau 10 metų nemato jokių esminių pasikeitimų Tarandėje ir nėra jokių duomenų kiek Tarandės rajonui buvo skirta lėšų per pastaruosius 2-10 metų.

Tarandėje per eilę metų buvo daromi tik kosmetiniai pagrindinės gatvės pataisymai, kurie atliekami dalinai už pačių gyventojų lėšas (50proc.). 

Jaučiamės labai nuskriausti ir apleisti savivaldos institucijų, todėl, kad neturime:

1) elementarių šaligatvių (nei vieno!);

2) apšvietimo;

3) saugumo priemonių vaikams, einantiems tamsiu paros metu kelyje, nes nėra net kelkraščių;

4) mokyklos, vaistinės ar parduotuvės;

5) viaduko ar sankryžos (planuojant Vakarinį aplinkelį Tarandė buvo “pamiršta”, nors Gineitiškės, Zujūnai ir kt.turi nuvažiavimą iš greitkelio);

6) automobiliai nevaržomai įsibėgėja ir važiuoja 70-80 km/h greičiu; 

7) triukšmas didžiulis kaip prie autostrados;

8) važiuojančių mašinų greitis labai pavojingas vaikams ir paaugliams einantiems į autobuso sustojimą, ypač tamsiuoju paros metu;

9) dėl vykdomo Avižienių-Bukiškių sankryžos remonto, dauguma Avižienių rajono gyventojų važiuoja pro Tarandę ir nepaiso kelio ženklo, ribojančio greitį 40 km/h.! (pataisymas: Avižienių-Bukiškių remontas neišsprendė pirminės ir esminės eismo spūsčių problemos!)

Tarandės gyventojai irgi norėtų prospektų, fontanų (pvz.kaip Justiniškėse), mokyklos (pvz.kaip Balsiuose), darželio (neprivataus), tokio plataus šaligatvio kaip Perkūnkiemyje, kuris daug vėliau susikūrė nei Tarandės raj. 

Labai norėtumėme, kad visi kartu kurtumėme saugesnę, patrauklesnę aplinką, kartu generuotumėme idėjas, problemas, esminius poreikius ir dėka savivaldos institucijų bendradarbiavimo ir savalaikio planų 

vykdymo spręstumėme sunkumus Vilniaus miesto gyventojų naudai.

Prašome Vilniaus savivaldybės:

1. Įtraukti į savivaldybės biudžeto 2019 m. sąmatą lėšas Tarandės gatvės rekonstravimo projekto įgyvendinimo darbams atlikti.

2. Tarandės gatvės rekonstravimo projektavimo ir įgyvendinimo darbus pratęsti iki ten kur yra numatytas 52 autobuso maršrutas (dėl saugumo vaikams).

(VMS AD MŪTD 2018.04.13 užsakymas Nr.A197-211/18(2.9.4.5-UK7) Dokumento žymuo -VP18.80-PP-BD-BAR));

3. Sutvarkyti problematišką sankryžą Ukmergės g. – Tarandė – Bajorai.

Tarandės seniūnaitis